برای عضویت در کانال رسمی سایت خبری، تحلیلی عصرسیاست اینجا کلیک نمایید.
 

نمایش نمایش

شناسه : 22774488
آیت الله مدرسی:


آیت الله مدرسی با اشاره به برخی حاشیه سازی ها علیه ائمه جمعه کشور گفت: در حقیقت تخریب ائمه جمعه، چنگ زدن به ولنگاری فرهنگی است.

آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در مصاحبه با عصرسیاست، با اشاره به برخی جوسازی ها علیه مقاومت ائمه جمعه کشور در برابر موج ولنگاری فرهنگی گفت: ولنگاری فرهنگی همواره یکی از آفت هایی بوده است که در طول انقلاب اسلامی، نظام اسلامی با آن مواجه بوده است، اما امروزه برخی در صدند این آفت را به شکل گسترده تری در جامعه پیاده سازی کنند.

امام جمعه حومه شرقی یزد در ادامه با تاکید بر ضرورت هوشیاری مردم، متولیان عرصه فرهنگ و مسئولین در برابر این موج گسترده اظهار داشت: ایستادگی در برابر این موج مسموم ولنگاری فرهنگی که دین و ایمان و فرهنگ مردم را نشانه رفته است وظیفه ای همگانی است و ائمه جمعه کشور نیز به اقتضای همین وظیفه علم مخالفت با نمادهای این موج ولنگاری را در دست گرفته اند.

وی در ادامه با اشاره به برخی بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای هیئت دولت مبنی بر معرفی عنصر دین و انقلابی گری به عنوان دو عنصر پدیدآورنده قدرت نظام برای مقابله با توطئه ها تصریح کرد: این عناصر که مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران هستند نباید شکسته شود زیرا اخلال در هریک از این ها انقلاب را از داشتن قدرت مقابله با توطئه ها محروم می کند.

مدرسی در ادامه تاکید کرد: همانگونه که همه می دانیم مردم دین خود را از روحانیت می گیرند زیرا وظیفه تبیین دین بر اساس قرآن و سنت را روحانیت بر عهداه دارند، و به همین دلیل شکستن وجهه روحانیت به دین مردم به عنوان یکی از مولفه های قدرت نظام لطمه وارد می کند . در حقیقت تخریب ائمه جمعه، چنگ زدن به ولنگاری فرهنگی است.

این مدرس حوزه علمیه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از غیرقانونی خواندن مخالفت علما با مظاهر ولنگاری فرهنگی در جامعه گفت: اگر علما و روحانیون با اجرای برنامه ای مخالفت می کنند کاملا قانونی و بر اساس مصوبات شورای فرهنگ عمومی است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

آیت الله مدرسی در پایان گفت: انقلاب در انحصار هیچ شخص یا گروه خاصی نیست و همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز تاکید کردند انقلابی بودن نیز منحصر به دوره خاصی نیست زیرا بسیاری از کسانی که در ابتدا با انقلاب همراه بودند با مشاهده وضع کنونی آن ها می توان از تضاد مواضع آن ها با خط انقلاب و رهبری آگاهی یافت و چه بسا جوانانی که سنشان به اندازه انقلاب قد ندهد اما با درک بالا از انقلاب و اهداف آن، امروزه به طور عینه در رسته انقلابیون قرار دارند.

انتهای پیام/آ


جدیدترین ها جدیدترین ها