برای عضویت در کانال رسمی سایت خبری، تحلیلی عصرسیاست اینجا کلیک نمایید.
 

نمایش نمایش

شناسه : 21351382
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی در مصاحبه با عصرسیاست:


عضو سابق کمیسیون امنیت ملی گفت: در شرایط که کشور در تخاصم آشکار با دولت های فاسد حوزه خلیج فارس قرار دارد، هریک از این کشور ها به دنبال عاملی هستند تا آن را به عنوان عقب نشینی ایران قلمداد کنند؛ لذا نباید با برکناری عوامل انقلابی، کشور را مغلوب نشان داد.

به گزارش خبرنگار عصرسیاست؛ عضو سابق کمیسیون امنیت ملی در خصوص علل و تبعات برکناری امیر عبداللهیان، معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه کشور گفت: هرچند وزیر امور خارجه کشور ارتباط این اقدام با تحولات منطقه را تکذیب می کند، و لی با نگاهی اجمالی بر سوابق این دیپلمات انقلابی در حمایت از جبهه مقاومت و نیز موضع گیری های محکم در برابر رژیم های جنایتکاری چون آل سعود و آل خلیفه، در می یابیم که این اقدام در شرایط کنونی به صلاح کشور نبود.

محمد صالح جوکار اظهار داشت: در شرایط امروز که کشور در تخاصم آشکار با دولت های فاسد حوزه خلیج فارس قرار دارد، هریک از این کشور ها به دنبال عاملی هستند تا آن را عقب نشینی ایران قلمداد کنند؛ لذا نباید با اقدامات اینچنینی کشور را مغلوب نشان داد.

لزوم اتخاذ مواضع محکم در تحولات منطقه

وی در همین راستا با اشاره به لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین توسط آل خلیفه، اتخاذ مواضع سست توسط دستگاه دیپلماسی کشور را عاملی در تشدید بحران ها دانست و افزود: کسانی که قصد دارند با دیپلماسی ضعیف با این  جریان مواجه شوند بدانند که مماشات بیش از حد تنها دشمنان را جری تر کرده و کشور را عقب نشسته نشان می دهد.

این کارشناس مسائل منطقه ای ادامه داد: اقدامات خصمانه رژیم هایی چون آل سعود و آل خلیفه علیه ایران و شیعیان به هیچ وجه نشانه خوبی نبوده و لازم است که این دولت های جنایتکار با مواضع قاطع جمهوری اسلامی ایران رو به رو شوند.

وی افزود: نامه فرمانده سپاه قدس را می توان نمود کاملی از مواضع کشور در قبال اقدامات جنایتکارانه این دولت ها دانست که به آن ها نشان می دهد ایران اسلامی نه سکوت خواهد کرد و نه عقب نشینی، بلکه مقتدرانه ایستاده و از تمام آزادگان جهان، بخصوص مردم مظلوم بحرین حمایت می کند.

زوال و نابودی، نوید اقدامات جنون آمیز دولت ها

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات جنون آمیز آل سعود و به تبع آن آل خلیفه چیزی جز آخرین تقلای آن ها برای حفظ قدرت نیست؛ اقداماتی نظیر کشتار و سلب تابعیت مخالفان نه نتها در دنیا مقبولیتی نداشته و نشانه اقتدار هیچ دولتی محسووب نمی شود بلکه نشانه ای آشکار از زوال و نابودی زود هنگام این دولت ها است.

جوکار در ادامه اقدامات آل سعود و پیروان آن را در راستای حفظ منافع آمریکا و تأمین امنیت اسرائیل در منطقه دانست و اظهار داشت: هرچند آل سعود با ترویج و حمایت گسترده وهابیت، جنایت و نا امنی را در منطقه به وجود آورده و آزادانه دست به کشتار زنان و کودکان می زند، ولی هیچ نهاد بین المللی اعم از سازمان ملل و سازمان های حقوق بشری آن را محکوم نمی کنند.

وی در ادامه این سکوت ها را نمود عینی حقوق بشر آمریکایی دانست و گفت : این ذات حقوق بشر آمریکایی است که تا اقدامات را در راستای منافع خود می بیند، سکوت کرده و چشم بر جنایات آن ها می بندد.

انتهای پیام/ د

 

 


جدیدترین ها جدیدترین ها