برای عضویت در کانال رسمی سایت خبری، تحلیلی عصرسیاست اینجا کلیک نمایید.
 

نمایش نمایش

شناسه : 23832304


ای کاش مسئولان دولتی به جای کینه‌توزی و عقده‌گشایی نسبت به دولت قبلی، برای حل وفصل مشکلات واقعی مردم و برخورد قاطع با غارت گران بیت المال کمر همت می‌بستند.

عصرسیاست؛ هجمه به دولت قبلی و تخریب اقدامات و عمکلرد گذشته، برجسته‌ترین مشخصه‌ی دولت یازدهم است به طوری که در طول سه سال و چند ماه اخیر، دولت مردان در سطوح مختلف انرژی زیادی برای این امر گذاشته‌اند. یکی از مواردی که دولت مردان و ارتش رسانه‌ای وابسته به دولت یازدهم برای تخریب دولت قبلی، تبلیغات گسترده‌ای بر روی آن انجام دادند، اتهامات مالی برخی افراد مربوط به دولت گذشته بود. این در حالی است که حسن روحانی چه در زمان رقابت‌های انتخاباتی در بهار سال 92 و چه بعد از آن مدام از پاک بودن دولت خود و مبرا بودن از فسادهای مالی سخن گفت.

با این همه، علاوه بر فیش‌های حقوقی نجومی مدیران دولت یازدهم که واقعیت‌های مهمی در رابطه با دولت یازدهم را به جامعه نشان داد، تاکنون شاهد برخی فسادهای مالی و اختلاس‌های صورت گرفته دیگری نیز در این دولت بوده‌ایم که علاوه بر غارت بیت المال توسط وابستگان به دولت یازدهم، مع الاسف موجبات سلب اعتماد مردم نسبت به نظام نیز شده است.

اختلاس 8000 میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان، از جمله‌ی آخرین موارد فساد مالی در دولت یازدهم است که البته کمتر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. نکته‌ی قابل توجه در این رابطه این است که، دولت مردان و حامیان دولت بجای پاسخگویی در قبال این اقدام، سعی کردند به سیاق معمول خود، نسبت به فساد رخ داده فرافکنی کنند و باز هم پای دولت قبلی را به میان آوردند! تا جایی که یکی از نمایندگان اصلاح‌طلب و حامی دولت در مجلس از اینکه این اختلاس نیز مربوط به دولت گذشته است سخن گفته است. این در حالی است که چندی قبل خبری مبنی بر دستگیری برخی وابستگان مدیریت فعلی  صندوق ذخیره فرهنگیان به دلیل دست داشتن در اختلاس 8000 میلیاردی منتشر شد و رئیس سابق  صندوق ذخیره فرهنگیان نیز ادعای نماینده اصلاح طلب مجلس مبنی بر نقش دولت قبل در صندوق دخیره فرهنگیان را تکذیب کرد.

دولت آقای روحانی و شبکه‌ی گسترده رسانه‌ای همسو با آن باید توجه داشته باشند، که بیش از سه سال از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم می‌گذرد و سخن گفتن به مانند دوران رقابت‌های انتخاباتی و حوالت دادن هر اتفاقی به گذشته توسط دولت‌مردان و نادیده گرفتن واقعیت‌های حاکم بر دولت، نه تنها دردی را از دولت دوا نخواهد کرد بلکه مردم این نوع مواجهه‌ی دولت با مسائل را نوعی توهین به شعور جامعه قلمداد می‌کنند. ای کاش مسئولان دولتی به جای کینه‌توزی و عقده‌گشایی نسبت به دولت قبلی، برای حل وفصل مشکلات واقعی مردم و برخورد قاطع با غارت گران بیت المال کمر همت می‌بستند و با آنچه در فضای اجتماعی کشور در جریان است، واقع‌بینانه برخورد می‌کردند.

نویسنده: ارسلان پورذهبی


جدیدترین ها جدیدترین ها