برای عضویت در کانال رسمی سایت خبری، تحلیلی عصرسیاست اینجا کلیک نمایید.
 

نمایش نمایش

شناسه : 17467248
کارنامه درخشان! فتنه‌گران؛


با نگاهی به کارنامه موسوی لاری وزیر دولت اصلاحات در ایام دو فتنه 78 و 88 نشان می‌دهد که مشارالیه چندان هم دل در گروی آرمان‌های نظام اسلامی ندارد و عنداللزوم حتی با دشمنان و براندازان نیزهم پیاله می‌شود.

به گزارش عصرسیاست به نقل از یزد آوا، در خبرها آمده است که عبدالواحد موسوی‌لاری روز دوشنبه 30 آذرماه در دانشگاه یزد سخنرانی می کند وی که نائب رئیس شورای سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان است در یک سال اخیر پر رنگ تر از قبل در راستای رسیدن به اهداف اصلاح طلبان ظاهر شده است و ضمن عتاب قراردادن و هجمه به شورای نگهبان، مدام بر طبل پیوند با نظام کوبیده است و از ضرورت حرکت در مسیر قانون سخن گفته است!

اما نگاهی به کارنامه وی در ایام دو فتنه 78 و 88 نشان می‌دهد که مشارالیه چندان هم دل در گروی آرمان‌های نظام اسلامی ندارد و عنداللزوم حتی با دشمنان و براندازان نیزهم پیاله می‌شود.

در تیر ماه 1378 که بی بندوباری‌های رسانه‌ای نشریات زنجیره‌ای به اوج رسیده بود و عناصر معاند و برانداز به درون دانشگاه‌ها نفوذ کرده و فضای دانشگاه‌ها را به تشنج و التهاب کشانده بودند، موسوی لاری در مقام تصدی وزارت کشور نه تنها به مقابله با جریان برانداز و اغتشاش‌گر نپرداخت بلکه با اقدامات و فرامین خود منجر به مشتعل‌ شدن آتش اغتشاش و فتنه 78 شد.

در 18 تیر 78 که اراذل و اجامر وابسته به تندروهای مدعی اصلاح طلبی در کوی دانشگاه "هل من مبارز" می‌طلبیدند، موسوی لاری در مقام وزارت کشور بجای  سازماندهی نیروهای انتظامی برای تامین امنیت، دستور خروج نیروهای انتظامی از کوی دانشگاه را صادر کرد و بدین ترتیب به گسترده شدن دامنه اغتشاشات یاری رساند!

البته خوش‌خدمتی موسوی‌لاری به فتنه‌گران سال 1378 تنها به دستور او برای خروج نیروهای انتظامی از کوی دانشگاه منحصر نشد، بلکه وی با مساعدت و معاضدت معاون سیاسی‌اش یعنی "مصطفی تاجزاده" با مراجعه مکرر به کوی دانشگاه و ایراد سخنرانی‌های طولانی نقش پررنگی را در تحریک دانشجویان و جولان‌دهی اغتشاش گران ایفا کرد!

در ایام فتنه 88 نیز، موسوی لاری در کسوت یکی از اعضای مجمع روحانیون مبارز، نقش پررنگی در هدایت فتنه‌گران به ساختارشکنی داشت؛ نامه‌ای که وی به همراه "محتشمی پور" به مقصد شورای نگهبان نوشت و در آن ضمن مشروعیت زدایی از انتخابات ریاست جمهوری دهم، خواستار ابطال  نتایج آن انتخابات شد، گواهی بر نقش‌آفرینی موسوی‌لاری در فتنه آمریکایی_اسرائیلی 88 است.

عبدالواحد موسوی لاری وزیر کشور سابق دولت اصلاحات و حامی دو فتنه اکبر در انقلاب اسلامی اوایل آذرماه امسال به گرگان به ایراد سخن پرداخت که بیشتر به دروغ پردازی شباهت داشت و باز هم سعی کرد از مردم برای انتخابات 7 اسفند مجلس ، رای گدایی کند.(لینک خبر)

وی همچنین در سفری که یک ماه پیش به ورامین داشت نیز موجب ایجاد ناامنی دراین شهر شد و مردم قرچک ورامین نسبت به حضور این فعال فتنه ۸۸ اعتراض کردند.

مشابه همین اتفاق نیز اواخر سال 93 در یکی از جلسات اصلاح طلبان در کرمان رخ داد، موسوی‌لاری وزیر کشور دولت اصلاحات در ادامه روند سیاه نمایی ها درباره دولت قبل ، بازهم سعی کرد دوران سازندگی و اصلاحات را برای کشور مفید و دولت نهم و دهم را مقصر همه مشکلات معرفی کند و در این میان هنگامی که یک از جانبازان حاضر در این جلسه در پاسخ یه این سخن موسوی لاری که «اصلاح طلبان ساختار شکن نیستند» گفت: «پس چه کسانی بودند که فتنه را ایجاد کردند.» با دستور مرعشی یکی از محکومین فتنه که خواستار ساکت شدن این جانباز شد مورد  ضرب و شتم چند نفر از اصلاح طلبان قرار گرفت.

بعد از فتنه 88 و با روی کار آمدن دولت یازدهم، فعالیت فتنه گرانی مانند موسوی لاری بیشتر شده و در مجامع و محافل مختلف باز هم به حمایت از فتنه می پردازند و قصد ورود برخی از فتنه گران به انتخابات پیش رو را دارند.

این افراد از آنجا که بدست آوردن کرسی های سبز مجلس و انتخابات پیش رو برایشان از نان شب مردم واجب تر است، مشکلاتی چون بحران گرانی، بیکاری و معیشت، خلف وعده دولت در حال مشکلا ت در 100 روز، شارژ کردن جیب خودورسازان به جای فراهم آوردن وام ازدواج جوانان و غیره برایشان معنا ندارد و تنها فعالیت های خود را در قالب تشکل های سیاسی چند ماهه منتهی به انتخابات و تطهیر چهره فتنه گران محدود ساخته اند که سخنرانی موسوی لاری (با سابقه درخشانی که دارد!) در دانشگاه یزد نیز از جمله این اقدامات است که گویا بیشتر شبیه دکان داری برای جمع آوری رأی برای اصلاح طلبان و رسیدن به خواسته های آنهاست.

انتهای پیام/س*

جدیدترین ها جدیدترین ها