برای عضویت در کانال رسمی سایت خبری، تحلیلی عصرسیاست اینجا کلیک نمایید.
 

نمایش نمایش

شناسه : 24201698
پیام حقی که به کرسی می نشیند


مصری ها در قاهره با نصب بیلبوردهای بزرگ مربوط به تصاویر آیت الله خامنه ای، از ایران درخواست کرده اند که علیه عربستان و کویت وارد عمل شود.

به گزارشعصرسیاست؛ پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران کمتر کسی تصور می کرد که بازتاب های انقلاب اسلامی بتواند به چنان محور تاثیری در جهان بدل شود که بتواند نه تنها در تحولات منطقه بلکه در تحولات جهانی نیز اثرگذار باشد.

از همان ابتدا خیلی ها برای خواندن فاتحه انقلاب اسلامی در ایران قم علم کرده بودند اما امروز به اعتراف بسیاری از دولت های بزرگ بی اذن ایران مسائل جهانی را نمی توان رفع و حل کرد.

بازتاب انقلاب اسلامی در مناطق شیعه نشین جهان اسلام بیش از دیگر مناطق سرعت و عمق داشت به صورتی که شیعیانی که تا قبل از انقلاب از هویتی مستقل محروم و از آزادی های سیاسی محروم دیدند به عینه دیدند که در ایران حکومتی اسلامی با محوریت شیعه و در اتحاد با اهل سنت تشکیل شده است و همین موضوع کافی بود تا قلب میلیون ها شیعه برای تاثیرپذیری از انقلاب به تپش بیفتد.

جونان کشمیری با سربندهای لبیک یا خامنه ای

از پاکستان، کشمیر، افغانستان، عراق، یمن، کویت و بحرین تا سوریه و لبنان محل بازتاب امواج عدالت خواهی و نفی ظلم انقلاب بوده اند به صورتی که شیعیان این مناطق خود را پیرو راه انقلاب و رهبر انقلاب را زعیم و امیر خود می دانند.

چرایی بازتاب انقلاب اسلامی در کشورهای دیگر را می توان در حق بودن پیام انقلاب جستجو کرد. شعار انقلاب اسلامی مبنی بر استقلال، آزادی، دفاع از مظلوم و شعارهایی از این دست را می توان دغدغه مشترک جهان اسلام و بسیاری از ملت های جهان دانست، ملت هایی که به واسطه سلطه غربی ها نه تنها به تمدن ادعایی غربی ها نرسیدند بلکه روز به روز نابودی خود و آرمان هایشان را مشاهده کردند.

سادگی و بی آلایشی امام راحل و مصر بودن وی در دفاع از مظلوم امام راحل را به امام مستضعفان عالم بدل کرد و بسیاری از مردم و جنبش های اسلامی با الهام گیری از معمار کبیر انقلاب اسلامی سعی کردند بار دیگر برای اعتلای کلمه الله و نفی ظلم و تبعیض به پا خیزند.

نمونه جدیدتر این تاثیر را به راحتی می توان در بیداری اسلامی در کشورهای عربی مشاهده کرد. انقلاب هایی که با سعی کردند خود را با آرمان ها و روش های انقلاب گره زده و کاخ ظلم را بر سر صاحبان آن خراب کنند.مصر، لیبی، تونس،بحرین از جمله کشورهایی بودند که مستقیما با تاثیرگیری از انقلاب سعی کردند راه انقلاب اسلامی را در کشور خود ادامه داده و برای خود هویتی مستقل بسازند.

اما در این مسیر بسیاری از دول مرتجع و کشورهای مستکبر حامی که وجود و ماهیت خود را در خطر می دیدند سعی کردند با استفاده از هر ابزار ممکن این مسیر بیداری و رستاخیر جهان اسلام را منحرف و نابود کنند. گزافه نیست که اگر بگوییم در این مسیر نیز تا حدودی موفق بوده اند به صورتی که در کشورهای انقلاب شده سعی کردند با لطایف الحیل مسیر انقلاب را منحرف و در کشورهای مرتجع دیگر با حمایت از مرتجعین امواج انقلاب را سرکوب کنند.

در این میان حقانیت انقلاب اسلامی و حجیت و اعتبار شعارهای انقلاب سبب شده است بیشترین تاثیرگذاری را در مقایسه با دیگر انقلاب ها داشته باشد به صورتی که با وجود تلاش های گسترده ابرقدرت های جهان برای ممانعت از صدور فرهنگ انقلاب اسلامی مبنی بر ظلم ستیزی و دفاع از مستضعفان عالم، هر روز اخباری از این بازتاب های مطهر به گوش می رسد.

دفاع جانانه مدافعان حرم در دفاع از جبهه مقاومت را می توان تنها یکی از نمونه های عینی تحقق فرهنگ مطهر انقلاب دانست که برای دفاع از کیان اسلام و مظلومان عالم مردمانی از سراسر جهان اسلام برای مقابله با وهابیت و تروریست ها پا به عرصه نهاده اند. نگاهی به ترکیب مدافعان حرم خود گویای بسیاری از حقایق است که چرا مردمانی از پاکستان و عراق و فلسطین و یمن و کشمیر و اهل سنت و ... تحت لوای جبهه مقاومت در کنار یکدیگر برای خلاصی جهان اسلام از بلای خشونت و تکفیر می جنگند و در کنار هم خون می دهند.

تاثیر انقلاب اسلامی عاوه بر ژرفای عمیقی که بر شیعیان عالم داشته است بر دیگر ادیان الهی و اهل سنت نیز موثر بوده است زیرا شعارها و اهداف بلندبالای انقلاب تنها برای یک ملت نیست برای مردمی است که از ظلم مستکبرین به ستوه آمده اند. امروزه حقانیت شعارها و اهداف انقلاب اسلامی برای بسیاری از مردمان عالم به اثبات رسیده است.

در همین رابطه شبکه روسیا الیوم گزارش داد: «مصری ها تصاویر بزرگی از آیت الله خامنه ای را در قالب بیلبوردهای شهری در خیابان های اصلی شهر قاهره نصب کرده اند». منابع عربی نیز خبر داده اند که مصری ها در قاهره با نصب بیلبوردهای بزرگ مربوط به تصاویر آیت الله خامنه ای، از ایران درخواست کرده اند که علیه عربستان و کویت وارد عمل شود. (لینک کامل خبر)

اخیرا اختلافات گسترده میان مصر و عربستان شکل گرفته و جانشین ولیعهد سعودی، السیسی رییس جمهوری مصر را تهدید کرده که اگر حمایت از دمشق و رابطه با ایران دست نکشد و جزایر صنافیر و تیران را به ریاض واگذار نکند به سرنوشت حسنی مبارک مبتلا خواهد شد.

این موضوع به خوبی نشان می دهد علی رغم تلاش های فراوان مرتجعین عرب منطقه و قدرت های فرامنطقه ای برای خاموش کردن حقانیت و تاثیرگذاری ایران، این ایران است که توانسته بر این امواج غلبه پیدا کرده و خود را یکه تاز میدان کند.

انتهای پیام/آ


جدیدترین ها جدیدترین ها